Resultat efter första matchen
Så var första matchen rättad och klar
men spelet gav inte tipparna något bra svar.
2-5 hemma gav full poäng bara till två
så Erika och Kenta är dem nu alla vill slå.
Dock blir det inte match på fredag som det var tänkt
då den framåt flyttas då planen i Norrskedika av regnet är dränkt.
Så nästa på tipset är Rex hemma den 9 maj
där ser vi fram emot en spännande batalj!
Plac. | Poäng | |
1 | Erika Morin, Gryta Örsundsbro | 25 |
1 | Kenta Larsson, Bol Österbybruk | 25 |
3 | Andreas Bäckvall, Österbybruk | 19 |
3 | Anne-Marie Israelsson, Bol Österbybruk | 19 |
3 | Axel Eriksson, Östhammar | 19 |
3 | Inger Lundin, Skyndeln Alunda | 19 |
3 | Jonna Holmgren, Rovsättra Gimo | 19 |
3 | Jonny Eriksson, Hammarby Alunda | 19 |
3 | Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk | 19 |
3 | Lars Strömberg, Flymyra Österbybruk | 19 |
3 | Måns Högberg | 19 |
3 | Ove Lundin, Alunda | 19 |
3 | Patrik Lantz, Uppsala | 19 |
3 | Per Carlsson, Knutby | 19 |
3 | Tony Lundquist, Åkersberga | 19 |
16 | Albin Carlsson, Uppsala | 18 |
16 | August Sjöholm, Norrköping | 18 |
16 | Börje Krantz, Nyborg Alunda | 18 |
16 | Conny Thorén, Visby | 18 |
16 | Håkan Ejneborn, Helsingborg | 18 |
16 | Isak Högberg | 18 |
16 | Jörgen Bäckvall, Hargshamn | 18 |
16 | Kent Mattsson I, Alunda | 18 |
16 | Maggan Larsson, Gimo | 18 |
16 | Magnus Åhman, Borås | 18 |
16 | Majken Gunnarsson, Alunda | 18 |
16 | Marie Nyberg, Visby | 18 |
16 | Marita Lundin, Söderby Österbybruk | 18 |
16 | Mattias Nyberg, Söderby Österbybruk | 18 |
16 | Melker Nyberg, Österbybruk | 18 |
16 | Niklas Eliardsson, Hargshamn | 18 |
16 | Ove Lundin, Alunda | 18 |
16 | Per-Olov Ånöstam, Almunge | 18 |
16 | Philip Lind, Österbybruk | 18 |
16 | Rickard Cederholm, Läby Uppsala | 18 |
16 | Rickard Cederholm, Läby Uppsala | 18 |
16 | Roger Andersson Rud, Gimo | 18 |
16 | Ronnie Karlsson, Hargshamn | 18 |
16 | Visa Karlsson, Norråsen Österbybruk | 18 |
16 | Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge | 18 |
16 | Wiking Wendin, Bol Österbybruk | 18 |
16 | William Ejneborn, Helsingborg | 18 |
43 | Adrian Tarnanen, Österbybruk | 17 |
43 | Albin Carlsson, Uppsala | 17 |
43 | Alva Lamell, Uppsala | 17 |
43 | Andreas Wahlqvist, Gimo | 17 |
43 | Annelie Engström, Löddby Alunda | 17 |
43 | Bengt Jansson, Gräsö | 17 |
43 | Bertil Johansson, Gimo | 17 |
43 | Bertil Johansson, Gimo | 17 |
43 | Björkman i Bol | 17 |
43 | Bo Österberg, Kilby Alunda | 17 |
43 | Börje Krantz, Nyborg Alunda | 17 |
43 | Carina Karlsson, Bro Österbybruk | 17 |
43 | Charlie Ejneborn, Helsingborg | 17 |
43 | Christina Söderberg, Uppsala | 17 |
43 | Elis Adlerborn, Uppsala | 17 |
43 | Erik Söderberg, Uppsala | 17 |
43 | Gunilla Magnusson, Slobyn Mangskog | 17 |
43 | Henrik "Pingen" Mattsson | 17 |
43 | Håkan Davidsson, Aspdal Alunda | 17 |
43 | Joel Andersson, Gimo | 17 |
43 | Julia Söderberg, Visby | 17 |
43 | Jöns Orebrand, Uppsala | 17 |
43 | Jöran Gelinder, Alunda | 17 |
43 | Kent Larsson, Bol Österbybruk | 17 |
43 | Kent Mattsson II, Alunda | 17 |
43 | Käll Karlsson, Gräsbo Österbybruk | 17 |
43 | Lars Karlsson, Bro Österbybruk | 17 |
43 | Lars-Ove Olsson Östhammar | 17 |
43 | Lars-Ove Olsson Östhammar | 17 |
43 | Lisa Wikner, Helsingborg | 17 |
43 | Lovisa Ahlgren, Uppsala | 17 |
43 | Majken Gunnarsson, Alunda | 17 |
43 | Marie Nyberg, Österbybruk | 17 |
43 | Marita Andersson, Morkarla | 17 |
43 | Martin Nyberg, Österbybruk | 17 |
43 | Mats Ekström, Gimo | 17 |
43 | Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda | 17 |
43 | Otto Söderström, Uppsala | 17 |
43 | Perra Pettersson, Östhammar | 17 |
43 | Perra Wallner, Fredsholm Österbybruk | 17 |
43 | Perra Wallner, Fredsholm Österbybruk | 17 |
43 | Roger Jonsér, Alunda | 17 |
43 | Rolf Lundgren, Uppsala | 17 |
43 | Rolf Nordin, Gimo | 17 |
43 | Rolf Nordin, Gimo | 17 |
43 | Sören Karlsson, Mysslinge Alunda | 17 |
43 | Tomas jansson, Uppsala | 17 |
43 | Tommy Pettersson, Alunda | 17 |
43 | Tommy Pettersson, Alunda | 17 |
43 | Victor Eriksson, Gimo | 17 |
43 | Viktor Karlsson 2, Alunda | 17 |
43 | Wilmer Lindholm, Stavby Alunda | 17 |
43 | Åke Lydh, Österbybruk | 17 |
96 | Adrian Söderkvist, Uppsala | 16 |
96 | Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda | 16 |
96 | Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda | 16 |
96 | Ann-Marie Nylén, Gimo | 16 |
96 | Anton Söderberg, Uppsala | 16 |
96 | Arne Ericsson, Hammarby Alunda | 16 |
96 | Barnen Mattsson Tranberg, Österbybruk | 16 |
96 | Bengt Hedström, Uppsala | 16 |
96 | Bernt Eriksson, Happsta Alunda | 16 |
96 | Bertil Johansson, Gimo | 16 |
96 | Bitte I, Alunda | 16 |
96 | Dick Mattsson, Alunda | 16 |
96 | Emil Elfsberg, Alunda | 16 |
96 | Erling Lövgren, Rasbo | 16 |
96 | Eva Hellgren, Österbybruk | 16 |
96 | Felicia Karlberg, Uppsala | 16 |
96 | Frissan, Gimo | 16 |
96 | Gullveg Klint, Valde Gimo | 16 |
96 | Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda | 16 |
96 | Göran Karlsson, Morkarla | 16 |
96 | Inga Alm, Alunda | 16 |
96 | Ingrid Goldwitz, Uppsala | 16 |
96 | Ingrid Krantz, Skoby, Alunda | 16 |
96 | Irene Krantz, Uppsala | 16 |
96 | Johan Åhlberg, Uppsala | 16 |
96 | Kaj Visuri, Ed Östhammar | 16 |
96 | Kent o Bitte, Alunda | 16 |
96 | Kerstin Orebrand, Klev Alunda | 16 |
96 | Lars-Göran Gelinder, Flymyra Österbybruk | 16 |
96 | Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda | 16 |
96 | Liam Orebrand, Uppsala | 16 |
96 | Maria Åhman, Kilby Alunda | 16 |
96 | Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda | 16 |
96 | Molly Nyberg, Österbybruk | 16 |
96 | Ove Nyberg, Morkarla | 16 |
96 | Rickard Cederholm, Läby Uppsala | 16 |
96 | Sofia Olsson, Uppsala | 16 |
96 | Staffan Ekström, Söderby Österbybruk | 16 |
96 | Ture Brito Nyberg, Österbybruk | 16 |
96 | Ulrika Högberg, Gräsö | 16 |
96 | Vera Nyberg, Visby | 16 |
137 | Alf Björkman, Bol Österbybruk | 15 |
137 | Alicia Ejneborn, Helsingborg | 15 |
137 | Bernt Eriksson, Happsta Alunda | 15 |
137 | Laila Mathisen, Uppsala | 15 |
137 | Lasse Karlsson, Bro Österbybruk | 15 |
137 | Magnus Åhman, Borås | 15 |
137 | Vivi-Ann Pettersson, Faringe Almunge | 15 |
144 | Gullveg Klint, Valde Gimo | 14 |
144 | Inger Lydh, Österbybruk | 14 |
144 | Mjölk-Jonte, Onsby Alunda | 14 |
144 | Sven-Olov Jansson, Pinga Österbybruk | 14 |
144 | Zeth Lindholm, Stavby Alunda | 14 |
149 | Alf Björkman, Bol Österbybruk | 7 |
149 | Alice Nyberg, Österbybruk | 7 |
149 | Anders Bergman, Uppsala | 7 |
149 | Andreas o Axel, Österbybruk | 7 |
149 | Axel Larsson, Bol Österbybruk | 7 |
149 | Bärtil Johansson, Gimo | 7 |
149 | CH Engström, Löddby Alunda | 7 |
149 | Colin Davidsson, Strömsbro Alunda | 7 |
149 | Dennis Larsson, Österbybruk | 7 |
149 | Doris Andersson, Gimo | 7 |
149 | Elisabeth Sundberg, Östhammar | 7 |
149 | Erik Söderberg, Uppsala | 7 |
149 | Erling Lövgren, Rasbo | 7 |
149 | Eva Bengtsson, Uppsala | 7 |
149 | Filip Mattsson, Gimo | 7 |
149 | Frissan, Gimo | 7 |
149 | Gun Hägg, Gimo | 7 |
149 | Göran Söderqvist, Mysslinge Alunda | 7 |
149 | Inga Alm, Alunda | 7 |
149 | Ingrid Julia Anton S | 7 |
149 | Ingrid Söderberg, Kilby Alunda | 7 |
149 | Kent Larsson, Bol Österbybruk | 7 |
149 | Kerstin Dreborg 2, Bol Österbybruk | 7 |
149 | Lars-Ove Olsson Östhammar | 7 |
149 | Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala | 7 |
149 | L-E Åhman, Kilby Alunda | 7 |
149 | L-E Åhman, Kilby Alunda | 7 |
149 | Lovisa Karlsson, Norråsen Österbybruk | 7 |
149 | Lucas Skyllerman, Morkarla | 7 |
149 | Mats Eriksson, Valde Gimo | 7 |
149 | Mats Jansson, Skarphärad Österbybruk | 7 |
149 | Ove Nyberg, Morkarla | 7 |
149 | Per-Olov Ånöstam, Almunge | 7 |
149 | Per-Olov Ånöstam, Almunge | 7 |
149 | Peter Jonsson, Skoby Alunda | 7 |
149 | Sune Johansson, Alunda | 7 |
149 | Timmy Eriksson, Österbybruk | 7 |
149 | Tommy Pettersson, Alunda | 7 |
187 | Alfons Bolman, Gräsbo Österbybruk | 6 |
187 | A-M Österberg, Alunda | 6 |
187 | Anders Persson, Skarphärad Österbybruk | 6 |
187 | Ann Åhman, Kilby Alunda | 6 |
187 | Ann-Britt Kvick Jansson, Lunda | 6 |
187 | Ann-Christin Davidsson, Östhammar | 6 |
187 | Barnen Lindholm, Stavby | 6 |
187 | Bernt Eriksson, Happsta Alunda | 6 |
187 | Bertil Söderström, Östhammar | 6 |
187 | Bitte II, Alunda | 6 |
187 | Dick Mattsson, Alunda | 6 |
187 | Edith Söderström, Östhammar | 6 |
187 | Elin Sjöholm, Norrköping | 6 |
187 | Elvis Andersson Rud, Gimo | 6 |
187 | Eva Mårtensson, Tollarp | 6 |
187 | Farmor, Wilmer, Zeth, Alunda | 6 |
187 | Fredrik Andersson, Öregrund | 6 |
187 | Gun Lyd, Österbybruk | 6 |
187 | Gun-Britt Spångberg, Söderby Österbybruk | 6 |
187 | Gunilla Andersson, Gimo | 6 |
187 | Göran Gelinder, Alunda | 6 |
187 | Hans Eriksson, Läby Uppsala | 6 |
187 | Hugo Nyberg, Visby | 6 |
187 | Inger Lydh, Österbybruk | 6 |
187 | Ingrid Krantz, Skoby, Alunda | 6 |
187 | Isabell Karlsson, Tving | 6 |
187 | Joel Andersson, Gimo | 6 |
187 | Jonny Orebrand, Alunda | 6 |
187 | Jonte Andersson, Onsby Alunda | 6 |
187 | Karin Orebrand, Uppsala | 6 |
187 | Kenneth Nordström, Gimo | 6 |
187 | Kerstin Dreborg, Bol Österbybruk | 6 |
187 | Kerstin Wallin-Robertsson, Östhammar | 6 |
187 | Lars Johansson, Uppsala | 6 |
187 | Lars-Erik Öhlén, Ystad | 6 |
187 | Lars-Åke Jakobsson, Högsta Uppsala | 6 |
187 | L-E Åhman, Kilby Alunda | 6 |
187 | Leif Hägglund, Alunda | 6 |
187 | Leif Mattsson, Morkarla | 6 |
187 | Leif Söderberg #1, Uppsala | 6 |
187 | Maggan Larsson, Gimo | 6 |
187 | Majken Eklöf, Gimo | 6 |
187 | Malin Karlsson, Trönödal | 6 |
187 | Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala | 6 |
187 | Maria Wallner, Fredsholm Österbybruk | 6 |
187 | Marianne Ånöstam, Almunge | 6 |
187 | Måns Högberg | 6 |
187 | Per-Olov Ånöstam, Almunge | 6 |
187 | Perra Wallner, Fredsholm Österbybruk | 6 |
187 | Pirre 2, Bälinge | 6 |
187 | Ritva Persson, Skarphärad Österbybruk | 6 |
187 | Roger Hedström, Gräsö | 6 |
187 | Rune "Tjotta" Jansson, Hånsta | 6 |
187 | Sara Andersson, Onsby Alunda | 6 |
187 | Simon Hållsten, Söderby Östhammar | 6 |
187 | Sune Johansson, Alunda | 6 |
187 | Sylvia Ekström, Skarphärad Österbybruk | 6 |
187 | Tobias Norling, Rovsättra Gimo | 6 |
187 | Tomas Wahlsten, Östhammar | 6 |
187 | Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo | 6 |
187 | Zoie Nyberg, Visby | 6 |
187 | Öjne Robertsson, Östhammar | 6 |
249 | Alf Björkman, Bol Österbybruk | 5 |
249 | Alf Lundin, Skyndeln Alunda | 5 |
249 | Alfie Björkman, Bol Österbybruk | 5 |
249 | Ali Hossenzadeh, Alunda | 5 |
249 | Alva Söderqvist, Uppsala | 5 |
249 | A-M Österberg, Alunda | 5 |
249 | A-M Österberg, Alunda | 5 |
249 | A-M Österberg, Alunda | 5 |
249 | Ann Söderberg, Uppsala | 5 |
249 | Ann-Christin Davidsson, Östhammar | 5 |
249 | Axel Dreborg Bol Österbybruk | 5 |
249 | Bengt Hedström, Uppsala | 5 |
249 | Bernt Eriksson, Happsta Alunda | 5 |
249 | Bertil Alm, Alunda | 5 |
249 | Bertil Alm, Alunda | 5 |
249 | Bertil Johansson, Gimo | 5 |
249 | Birgitta Smith, Ystad | 5 |
249 | Camilla Skyllerman, Söderby Österbybruk | 5 |
249 | Carl Silfverforsen, Eskilstuna | 5 |
249 | CH Engström, Löddby Alunda | 5 |
249 | Christer Hellgren, Österbybruk | 5 |
249 | Christina Söderberg, Uppsala | 5 |
249 | Christina Wendin, Östanå Österbybruk | 5 |
249 | Elin Silfverforsen, Alunda | 5 |
249 | Elvis Rebello, Östhammar | 5 |
249 | Erik Davidsson, Strömsbro Alunda | 5 |
249 | Erling Lövgren, Rasbo | 5 |
249 | Erling Persson, Trönödal | 5 |
249 | Eva Andersson, Gimo | 5 |
249 | Eva Hellgren, Österbybruk | 5 |
249 | Filip Orebrand, Uppsala | 5 |
249 | Filip Sjöholm, Norrköping | 5 |
249 | Frissan, Gimo | 5 |
249 | Gun Hägg, Gimo | 5 |
249 | Gunnar Westin, Trehörningsjö | 5 |
249 | Gunni Lantz, Skyndelstorp Alunda | 5 |
249 | Helge Silfverforsen, Alunda | 5 |
249 | Håkan Norman, Norråsen Österbybruk | 5 |
249 | Inger Hägglund, Alunda | 5 |
249 | Ingrid Eriksson, Söderby Alunda | 5 |
249 | Ingrid Söderberg, Kilby Alunda | 5 |
249 | Ingrid Söderberg, Kilby Alunda | 5 |
249 | IP Gänget, Österbybruk | 5 |
249 | Jacob Söderqvist, Uppsala | 5 |
249 | Jan Franzén, Jönköping | 5 |
249 | Joacim Eriksson, Gimo | 5 |
249 | Joar Ödlund, Gimo | 5 |
249 | Joni Toivonen, Östhammar | 5 |
249 | Julian Morey, Örebro | 5 |
249 | Karl-Gustav Mårtensson, Tollarp | 5 |
249 | Kenneth Hägg, Gimo | 5 |
249 | Kenneth Hägg, Gimo | 5 |
249 | Kjell Karlsson, Gräsbo Österbybruk | 5 |
249 | Lennart Johansson, Syding Ösby, Alunda | 5 |
249 | Margareta Jakobsson, Högsta Uppsala | 5 |
249 | Maria Karlsson, Gräsbo Österbybruk | 5 |
249 | Mats Eriksson, Valde Gimo | 5 |
249 | Mats-Ola Mårtensson, Källbergatorp Alunda | 5 |
249 | Maud Uddfeldt Levin, Uppsala | 5 |
249 | Micke Karlberg, Uppsala | 5 |
249 | Mohammed Rafai, Gimo | 5 |
249 | Mona Ingvarsson, Ekeby Alunda | 5 |
249 | Ove Nyberg, Morkarla | 5 |
249 | Perra Pettersson, Östhammar | 5 |
249 | Peter Jonsson, Skoby Alunda | 5 |
249 | Philip Eriksson, Uppsala | 5 |
249 | Pia Nordling, Onsby Alunda | 5 |
249 | Pirre 1, Bälinge | 5 |
249 | Pär-Anders Lundholm, Östhammar | 5 |
249 | Reino Wendin, Östanå Österbybruk | 5 |
249 | Roger Lamell, Alunda | 5 |
249 | Siv Morey, Örebro | 5 |
249 | Staffan Wallin, Valde Gimo | 5 |
249 | Staffan Wallin, Valde Gimo | 5 |
249 | Stig Österberg, Syding Ösby Alunda | 5 |
249 | Sven-Olov Jansson, Pinga Österbybruk | 5 |
249 | Team Mattsson, Alunda | 5 |
249 | Thorbjörn Lundin, Alunda | 5 |
249 | Tuva & Clara Davidsson, Strömsbro Alunda | 5 |
249 | Ulf Lundin, Söderby Österbybruk | 5 |
249 | Ulla Söderqvist, Mysslinge Alunda | 5 |
249 | Viktor Karlsson, Alunda | 5 |
249 | Ylva Sundgren Wallin, Valde Gimo | 5 |
249 | Åke Sundberg, Östhammar | 5 |
249 | Östen Bernelind, Jönninge Alunda | 5 |
334 | Aron Orebrand, Uppsala | 4 |
334 | Christer Hellgren, Österbybruk | 4 |
334 | Christian Rebello, Gimo | 4 |
334 | Emmanuel Osiala, Uppsala | 4 |
334 | Farid Naseri, Gimo | 4 |
334 | Gottmar Mattsson, Tranby Alunda | 4 |
334 | Gun-Marie Pettersson, Östhammar | 4 |
334 | Hans Eriksson, Läby Uppsala | 4 |
334 | Håkan Davidsson, Aspdal Alunda | 4 |
334 | Leif Söderberg #2, Uppsala | 4 |
334 | Linda Lamell, Alunda | 4 |
334 | Maria Åhman, Kilby Alunda | 4 |
334 | Marianne Ånöstam, Almunge | 4 |
334 | Rickard Cederholm, Läby Uppsala | 4 |
334 | Sigvard Jingåker, Sydinge Alunda | 4 |
334 | Sven-Erik Eklund, Karby Uppsala | 4 |
334 | Tommy Thun, Alunda | 4 |
334 | Östen Bernelind, Jönninge Alunda | 4 |
352 | Ann Söderberg, Uppsala | 3 |
352 | Emmanuel Osiala, Uppsala | 3 |
352 | Gunnar Westin, Trehörningsjö | 3 |
352 | Julia Karlberg, Uppsala | 3 |
352 | Sven-Olov Jansson, Pinga Österbybruk | 3 |
357 | Emelie Ahlfors, Gimo | 2 |